Zubní pasta nejen pro zářivý úsměv. V domácnosti ji můžete využít při činnostech, u kterých bych vás to nikdy nenapadlo

Fotografie: Freepik

Zubní pasta je součástí každé domácnosti. Jen málokdo ale ví, že se jedná o multifunkční čisticí přípravek, který dokáže být velmi dobrým pomocníkem.

Zubní pasta neslouží pouze k bělení zubů a k uvolnění zbytků jídla. Ve skutečnosti lze tento ekologický výrobek použít jako odmašťovač a odstraňovač skvrn nebo k čištění dlážděných či keramických podlah. Pro dobrou údržbu podlahy a optimální lesk proto můžete použít zubní pastu. Jedlá soda, citrónová šťáva, ocet nebo soda jsou ekonomické i ekologické čisticí prostředky. Stále více lidí volí přírodní produkty k čištění, aby se vyhnuli používání chemikálií. Mezi nejznámější víceúčelové výrobky můžeme zařadit právě i zubní pastu.

Fotografie: Freepik

Jak vyčistit podlahu zubní pastou

Každý ví, že zubní pasta je nezbytná pro dobrou ústní hygienu. Málokdo ale ví, že tento čisticí prostředek lze použít i mnoha dalšími způsoby. Jestliže chcete odstranit nečistoty, vyčistit různé povrchy nebo odstranit plísně, je zubní pasta skvělým spojencem. Návod, jak tento výrobek použít k čištění, je přitom velmi jednoduchý a dostupný.

Na přípravu čisticího prostředku budete potřebovat

  • 2 šálky studené vody
  • 2 lžíce pracího prostředku
  • 100 ml octa
  • 2 lžíce zubní pasty

Začněte nalitím studené vody do misky a poté přidejte zubní pastu. Míchejte, dokud nezískáte homogenní přípravek. Přidejte ocet a důkladně promíchejte. Poté směs nalijte do kbelíku nebo umyvadla. Přidejte litr studené vody s přidaným pracím prostředkem. Nyní je váš přírodní čisticí prostředek připravený k použití. Jednoduše namočte mop do kbelíku a setřete jím podlahu a ostatní povrchy, které pak budou zářit a vonět čistotou.

Fotografie: Freepik

Zářící kohoutky

Jestliže chcete nablýskat a vyčistit kohoutky, naneste na vlhký hadřík nebo houbičku kapku zubní pasty. Poté vydrhněte kohoutky tak, abyste odstranili všechny stopy nečistot. Nechte produkt působit přibližně 10 minut a poté ho opláchněte vlažnou vodou. Suchým hadříkem kohoutky osušte a vyleštěte.

Znovu čistě bílé spáry

Spáry často končí černé od vlhkosti a v lednici i od zbytků jídla. Ať už čistíte spáry dlaždic nebo lednici, zubní pasta může být skvělým řešením a pomocníkem. Nejprve spáry opláchněte a poté naneste zubní pastu. Nechte ji působit nejméně 10 minut a poté ji důkladně vyčistěte nejlépe starým zubním kartáčkem, který se dobře dostane i do špatně dostupných míst.

Fotografie: Freepik

Znovu zářivé stříbro

Díky zubní pastě budou vaše stříbrné předměty znovu zářit. Na vybraný předmět naneste malé množství zubní pasty a měkkým hadříkem je rozetřete po celé ploše. Poté pastu opláchněte vlažnou vodou a čistým hadříkem předmět osušte a vyleštěte. Vaše stříbrné šperky budou zářit a vypadat znovu jako čerstvě zakoupené.

Zdroj: Goodhousekeeping