Cvik „prkno“ zpevní bříško a celý střed těla. Zvládne ho každý bez posilovny a z pohodlí domova

Fotografie: Depositphotos

Břicho je problematická oblast při zpevňování i hubnutí. Žádný zázračný lék zatím nikdo nevynalezl. Přesto existují metody, díky nimž za minimum úsilí můžete pocítit skvělé a rychlé výsledky.

Obzvláště po těhotenství nebo při rychlém úbytku váhy se na našem bříšku může objevit povislá kůže. Svaly jsou ochablé a řada žen se s nevzhledným břichem trápí. Zdravá strava je určitě dobrý základ, jak bojovat s břišním tukem. Cvičení nám pak pomůže břišní svaly zpevnit. Pokud tedy hubnete nebo řešíte povislé bříško po porodu, zkuste tuto 30denní výzvu. Uvidíte, že výsledky se dostaví rychle a nebudete muset trávit hodiny v posilovně, říká doktor Daniel Bubnis.

Cvik, který zpevní celý střed těla

Naučte se „prkno“, cvik, který se stal v posledních letech velmi populární. Je vynikající pro zpevnění celého středu těla. Zapojíte při něm nejen břišní, ale i zádové svaly. Výsledkem je pak nejen to, že břicho je ploché, ale může vám pomoci i s bolestmi zad. Ty se často objevují v důsledku ochablých zádových svalů, jež tento cvik pomáhá posilovat.

Lehněte si na břicho a zvedněte se na předloktích. Nohy mírně rozkročte a zapřete se o ně. Váha těla spočívá na předloktích a špičkách nohou. Zbytek těla je ve vzduchu. Nyní zpevněte hýžďové a břišní svaly. Páteř by měla být v jedné rovině. Neprohýbejte se ani nahoru, ani dolů. Obličej směřuje dolů k podložce tak, aby byla krční páteř v rovině se zbytkem těla.

Výzva, kterou zvládnete

V této poloze se snažte udržet po stanovenou dobu. Proto si před cvičením připravte mobil nebo stopky, abyste si mohli délku cviku změřit. Výzva je předepsaná na 28 dní, postupně se prodlužuje doba, po kterou musíte cvik udržet. Některé dny se cvik necvičí. První den začínáte na výdrži po dobu 20 sekund. Poslední dny pozici udržujete čtyři minuty.

Fotografie: Freepik

Předpis výdrže na 28 dní

Den 1: 20 sekund, den 2: 20 sekund, den 3: 30 sekund, den 4: 30 sekund, den 5: 40 sekund, den 6: odpočinek, den 7: 45 sekund. Den 8: 45 sekund, den 9: 60 sekund, den 10: 60 sekund, den 11: 60 sekund, den 12: 90 sekund, den 13: odpočinek, den 14: 90 sekund. Den 15: 90 sekund, den 16: 120 sekund, den 17: 120 sekund, den 18: 150 sekund, den 19: odpočinek, den 20: 150 sekund, den 21: 150 sekund. Den 22: 180 sekund, den 23: 180 sekund, den 24: 210 sekund, den 25: odpočinek, den 26: 210 sekund, den 27: 240 sekund, den 28: co nejdéle!

Dostatečně pijte a nevynechejte strečink

Cvik můžete cvičit kdykoliv během dne. Je tak časově nenáročný, že splnit tuto výzvu vám do běžného dne nebude nijak výrazně zasahovat. Výsledky však opravdu stojí za to. Při plnění výzvy dodržujte pravidla, která platí obecně při cvičení. Dostatečně pijte a protáhněte si namáhané svaly. Po fyzické aktivitě si také můžete dát teplou sprchu, jež uvolňuje svaly a příjemně vás zrelaxuje.

Zdroj: Healthline