Dopřejte si dvě vejce každý den a sledujte změny, které nastanou s vaším tělem

Fotografie: Freepik

Když do jídelníčku zařadíte pravidelně vajíčka, budete se moci těšit hned na několik různých pozitivních efektů, díky kterým můžete lépe zhubnout, využívat vápník nebo zpomalit stárnutí.

Kuřecí vejce jsou naprosto jedinečnou potravinou se specifickým složením, které je plné různých vitamínů a minerálů. Pokud začnete každý den jíst zhruba dva kusy, vaše tělo vám rozhodně poděkuje hned v několika různých oblastech.

Vejce podpoří hubnutí

Pokud máte ve zvyku jíst vejce k snídani, měli byste vědět, že vám dodají optimální množství energie a kalorií, což vám pomůže zbavit se přebytečného tuku. Mají totiž nízký glykemický index, takže nezpůsobí prudký výkyv v krevní hladině cukru.

Fotografie: Freepik

Zlepšení vstřebávání vápníku

Málo lidí ví, že se ve vejcích nachází zdroj vitamínu D. Ten je velmi důležitý pro správné vstřebávání vápníku. Pokud tedy zapomínáte užívat doplňky stravy s rybím olejem, může být dobrou náhradou právě dostatečná konzumace vajec. Vitamin D posiluje vaše zuby a kosti a také zlepšuje skutečné vstřebávání vápníku.

Ochrana zdraví mozku

Konzumací dvou vajec každý den dodáte tělu potřebné množství důležitých fosfolipidů. Pokud nemáte dostatek těchto vitamínů, můžete čelit krátkodobé a v závažnějších případech dlouhodobé ztrátě paměti. Naopak pravidelné doplňování těchto látek pomáhá se zdravím mozku.

Zpomalení stárnutí

Každodenní konzumace vajec pomáhá doplnit nejenom vitamíny, ale také důležité a pro zpomalení stárnutí důležité antioxidanty. Pokud tedy nechcete řešit problémy s vráskami, rozhodně do svého jídelníčku pravidelně přidejte právě vejce.

Fotografie: Freepik

Zlepšení plodnosti a vyšší šance na těhotenství

Vitamin B9 pomáhá při tvorbě nervové trubice i červených krvinek a v důsledku toho snižuje riziko potenciální mentální retardace při vývoji plodu. Jedno vejce obsahuje 7 mg tohoto specifického vitaminu B9, takže jejich konzumace je vhodné při snaze o otěhotnění i v prvních chvílích samotného těhotenství. Rozhodně jde o potravinu, která má místo ve zdravém jídelníčku pro všechny, kdo chtějí zlepšit svou výkonnost právě včetně zvýšení šancí na otěhotnění.

Ochrana zraku

Ve vajíčkách se nachází zajímavá látka zvaná lutein, která slouží pro jasné a ostré vidění. Ochrana zraku na preventivní úrovni může pomáhat se zmírnění degenerace v důsledku stárnutí. Zvýšená konzumace vajec s obsahem luteinu tak může být vhodná při určitých očních problémech.

Krásné vlasy a pokožka

Ve vejcích se nachází cenný zdroj některých důležitých vitamínů, jako jsou například B12 nebo biotin. Tyto látky mají pozitivní vliv na zdraví vlasů i celkovou kvalitu pokožky. Zároveň mohou představovat prospěšné látky pro zdraví jater i dalších důležitých orgánů v těle, takže na vejce v běžném jídelníčku nezapomínejte.

Zdroj: Dailymail