Jak zahnat stres během 5 minut

Možností jak zahnat stres existuje celý seznam. Náš každodenní život je plný stresových situací, jež mohou mít vliv na lidské zdraví a každodenní činnost. Mezi různými doporučeními jsou vyvarování se hluku, prudkého světla, dělání přestávek, zdravá strava, pitný režim, relaxace, spánek, pobyt na čerstvém vzduchu, pohyb, příjem hořčíku i vitamínu C a další.

Jenže to vše se dá zahrnout do prevence, co si však počít například v situaci, když vás svírá strach, buší vám srdce a cítíte, že je toho jaksi už příliš? Naštěstí i zde existuje možnost, jak zahnat strach, stres, úzkost a deprese. Pomůže vám s tím stará japonská metoda.

Jen 5 minut a stres je pryč

Vše co potřebujete je jen pár minut času. Dopřejte si 5 minutek klidu a pozornost věnujte svým rukám – respektive prstům. Každý jednotlivý prst reprezentuje nějaké emoce, proto je potřeba naučit se rozeznat to, co vás v daný okamžik přesně trápí.

  • Malíček – Zvyšuje sebeúctu, dodává optimismus a zklidňuje nervozitu.
  • Prsteníček – Souvisí s depresemi, smutkem, pomáhá v rychlejším rozhodování.
  • Prostředníček – Přesně ten ukazujeme, když jsme na někoho naštvaní. Souvisí s hněvem a odporem.
  • Ukazováček – Ten se pojí ke strachu.
  • Palec – Vyjadřuje úzkosti a obavy.

Jak postupovat

Vašim úkolem je harmonizovat energii v těle tak, že budete držet druhou rukou daný prst a nezapomeňte jej sevřít i se zapojením palce. Nenechte palec trčet mimo, jde o sehranou pětku – všech 5 prstů bude držet ten jeden, který symbolizuje váš problém. Držte prst po dobu jedné až dvou minut. Po chvíli ucítíte pulsující pocit.

Pro uspokojení vaši mysli, stlačte mírně střed dlaně palcem druhé ruky a vydržte takto jednu minutu. Chcete-li zůstat vyrovnaní, zregenerovaní, klidní, praktikujte tuto metodu každý den a vystřídejte tak všechny prsty – nejen ten, který představuje třeba stres. Protože stres většinou z něčeho vyplývá. Tudíž je to provázané.

Obrázek: pixabay.com