Mladá žena bojuje s rakovinou. Chce vidět vyrůstat své děti, ale chybí jí peníze na léčbu

Fotografie: Freepik

Banální pálení žáhy se nakonec ukázalo jako rakovina ve čtvrtém stadiu. Maminka dvou dětí už má jen jedinou možnost záchrany.

Mladá žena si vyslechla to, po čem netouží nikdo z nás. Rakovina v posledním stadiu s jen malou nadějí na úspěšné vyléčení. Žena již téměř dva roky podstupuje léčbu, ale rakovina se bohužel šíří dál. Nyní jí zbývá poslední naděje na prodloužení života – specializovaná radioterapie. Tolik by chtěla vidět vyrůstat své děti, na léčbu však nemá peníze.

Zdrcující zpráva

Třicetiletá Amy Walton, maminka dvou malých dětí, byla ještě před dvěma lety zdravá a v dobré kondici. V posledních týdnech ji častěji pálila žáha a jednoho dne pocítila bolesti vystřelující do ramen. Zpočátku je svedla na únavu, později se však přece jen šla poradit s lékařem. Ten měl podezření na krevní sraženinu, proto ji poslal na sérii vyšetření.

Ta však odhalila něco jiného. Amy měla nádor na tlustém střevě, který se rozšířil do jater. Necelých 12 hodin po vyšetření musela čelit zdrcující zprávě. Rakovina ve 4. stadiu s malou nadějí na vyléčení. Amy byla v naprostém šoku a nechápala, s jakou rychlostí se vše seběhlo. Okamžitě jí byla nasazena agresivní chemoterapie.

Podstoupila operaci

V dubnu 2021 chemoterapie zabrala a ona mohla podstoupit operaci na odstranění části jater. Byla velmi šťastná, protože její játra se velmi dobře regenerovala. Bohužel dva měsíce po operaci lékaři objevili další dva nádory, a tak Amy podstoupila další tři kola chemoterapie. Ta už ale nezabrala a rakovina se rozšířila i do plic.

Fotografie: Freepik

Poslední možností, kterou lékaři mají, je selektivní interní radioterapie. Ta spočívá v tom, že se do žíly, která zásobuje nádory živinami, vpraví miniaturní radioaktivní kuličky. Přesto by šlo nejspíše jenom o dočasné prodloužení života. Amy však bojuje o každý měsíc a rok navíc, který by mohla být se svými dětmi. Kamarád pro Amy založil fond, kde se snaží vybrat prostředky na její léčbu.

Naděje umírá poslední

Jak to dopadne, je zatím nejisté. Amy se však nevzdává. Snaží se myslet pozitivně a veškerou zbývající energii věnuje dětem. Za necelé dva roky si musela projít mnohým utrpením. To, co ji zasahuje nejvíc, jsou chvíle, které kvůli léčbě nemůže strávit s dětmi. Jako třeba když promeškala první školní představení své dcery.

Fotografie: Freepik

Přestože lékař, se vší taktností, Amy navrhl, aby začala řešit svoji závěť, ona ani její muž si myšlenky tímto směrem nepřipouštějí. Pokud se podaří vybrat peníze na léčbu, je možné, že tu Amy bude ještě několik let. A kdoví, třeba se stane zázrak a uzdraví se, nebo získá alespoň čas pro zahájení ještě efektivnější léčby.

Zdroj: Fumara