Neustále studené ruce a nohy mohou být předzvěstí řady chorob

Fotografie: Pxhere

Neustále studené ruce a nohy mohou být způsobené špatným krevním oběhem. V extrémních případech to může způsobit mnohé choroby. Pokud máte navíc i pocit mravenčení v končetinách, měli byste zpozornět.

Na vině je špatný krevní oběh

Špatný krevní oběh je viníkem spousty dalších nemocí. Vzniká z různých důvodů, mezi nimi například:

  • sedavý způsob života,
  • kouření nebo
  • nemoci, jako je cukrovka a hypertenze.

To je důvod, proč špatný krevní oběh naznačuje vážné zdravotní problémy a je třeba se ho zbavit. Ukážeme vám několik způsobů, jak rychle a přirozeně zlepšit váš krevní oběh.

Příznaky špatného oběhu

Jedním z hlavních příznaků jsou právě studené ruce a/nebo nohy. Nejobtížnější je dostat krev právě do končetin, a jestliže existuje problém v krevním oběhu, projeví se to právě tady. Dalšími příznaky jsou pocity mravenčení, svědění nebo brnění. Ty jsou totiž známkou toho, že tukové usazeniny blokují průtok krve v tepnách.

Pokud jste navíc neustále vyčerpaní, máte další příznak. Špatný krevní oběh znamená, že se živiny nedostávají do určitých částí těla (tkání nebo i orgánů). Krev je čerpána pomaleji, a proto je transport kyslíku, vitamínů a živin do vašich svalů pomalejší.

Křečové žíly a žilní pavučiny

Ty jsou způsobeny slabými žilními stěnami. Dochází k abnormální akumulaci krve, což přispívá k expanzi žil. Pavučinové žíly jsou typem křečových žil. Tyto nepředstavují vážný zdravotní problém, jsou spíše estetickým problémem.

Dostatečný pitný režim

Základním pravidlem pro zdravý životní styl je dodržování pitného režimu. Dostatečný pitný režim může také zlepšit váš krevní oběh. Doporučují to všichni lékaři.

Kajenský pepř

Existují potraviny, které pomáhají zlepšit krevní oběh. Mezi ně patří například kajenský pepř nebo chilli papričky. Obsahují kapsaicin, který posiluje srdce i tepny.

Fotografie: Pixabay

Ginkgo biloba

Extrakt z listů tohoto stromu pomáhá zlepšit paměť a také zvýšit krevní oběh v mozku.

Kaštan

Díky obsahu escinu posiluje kapilární stěny. Snižuje zánět křečových žil a zlepšuje krevní oběh v celém těle.

Česnek

Česnek snižuje krevní tlak, současně také odbourává usazeniny v cévách. To vám může pomoci předcházet ateroskleróze.

Fotografie: Freepik

Rybí olej

Rybí olej obsahuje omega 3, které obecně přispívají ke zlepšení oběhu a snížení tuku v tepnách. Rovněž snižuje špatný cholesterol.

Esenciální oleje

Mají termogenní vlastnosti, které zahřívají tělo. Právě díky nim je průtok krve rychlejší. Esenciální oleje navíc dokážou uvolnit také svaly.

Zázvor

Zázvor je velice prospěšnou rostlinou, zejména díky obsahu gingerolů a zingeronů. Tyto látky odstraňují krevní sraženiny.