Netradiční pomocník v boji proti nespavosti. Ulevte si a konečně si dopřejte sladké sny

Fotografie: Freepik

Nespavost je rozšířeným problémem, který trápí velké množství lidí. Pokud vás už unavuje převalovat se každou noc celé hodiny v posteli a modlit se, abyste usnuli co nejdříve, věnujte pozornost návodům na ověřené postupy, které nejen že přivodí klidný spánek, ale také pomáhají bojovat proti úzkosti a stresu. Hlavní roli bude hrát voňavá levandule.

Aroma levandule vám pomůže zklidnit mysl a naladit se na spánek

Proč levandule? Četné studie prokázaly, že vůně levandule pomáhá snižovat hladinu stresu a navodit pocit uvolnění. Tajemství spočívá v linaloolu, chemické látce nalezené právě v levanduli, která je známá svými sedativními účinky na receptory GABA. Ty jsou odpovědné za snižování podráždění nervových buněk a za kvalitu spánku. Pravidelné používání této rostliny vám pomůže konečně se zbavit nervových poruch, deprese, stresu a nespavosti.

Fotografie: Freepik

Voňavá večerní koupel pro snadné usínání

Kdo by odolal horké koupeli! Zejména po náročném dni si zasloužíte trochu odpočinku. Když si do vody přidáte voňavé bylinky, naladíte se na spánek během chvilky. Smíchejte dvě lžíce drceného heřmánku a levandule a přidejte pár kapek levandulového éterického oleje, abyste zesílili účinek aromaterapie.

Směs vložte do čisté nylonové ponožky nebo ji opatrně svažte do gázy a vhoďte do horké vody. Nechte chvíli vyluhovat a po 5-10 minutách si můžete dopřát relaxační lázeň.

Medová maska s levandulí prospěje vaší pleti i psychice

Smíchejte půl lžičky drcené sušené levandule s jednou lžící medu. Výslednou směs naneste na řádně očištěný obličej a vyhněte se oblasti kolem očí. Nechte působit 15 minut a smyjte vlažnou vodou.

Med dokonale zvlhčuje a čistí pokožku, zatímco rozdrcené květy levandule jemně obrousí odumřelé buňky pokožky. Spánek s jemnou, čistou a voňavou tváří je vždy mnohem příjemnější.

Fotografie: Freepik

Pro nejrychlejší účinek použijte samotný levandulový éterický olej

Chcete se rychle a snadno zbavit nespavosti? Poté použijte čistý levandulový éterický olej. Existuje několik možností použití:

  • Naneste několik kapek oleje na konečky prstů a začněte jemně masírovat spánky.
  • Vezměte sterilní láhev s rozprašovačem a naplňte ji čistou vodou. Přilijte levandulový éterický olej a dobře protřepejte. Před spaním nastříkejte na polštář.
  • Další variantou je levandulový olejíček v aromalampě nebo difuzéru, umístěný do ložnice.