Odbornice prozradila, jak na hubnutí, když se vám moc nedaří s dietami

Fotografie: Getty Images

Potřebujete zhubnout nějaké to kilo a s dietami si nerozumíte? Buď je nejste schopní držet, nebo je zvládnete a výsledek žádný? Nebo už se Vám naopak stalo, že jste s vybranou dietou zhubli, jenže pak jste zase přibrali? To jsou bohužel běžné výsledky předsevzetí o hubnutí pomocí diety.

Že je zhubnout v tom případě nemožné? Ale vůbec ne, zhubnutí lze dosáhnout velmi snadno. I bez změn v jídelníčku. S hubnutím totiž souvisí režim celého dne, ne jen strava. Když berete v potaz jenom tu, moc daleko se nedostanete. Proto si pojďme říct, jak docílit zhubnutí bez diet. Co vše je pro zhubnutí potřeba udělat a jak moc musíte změnit svůj den? Je to vcelku prosté, musíte vzít za své tyto tři body:

  • žádná velká změna jídelníčku
  • každodenní pohyb
  • dostatečný spánek
Fotografie: iStock

Jak zhubnout tak, aby byl výsledek dlouhodobý

Pokud vezmete tři výše zmíněné body za své, prostě jako součást Vašeho všedního dne, máte vyhráno. Nesmyslné diety hoďte za hlavu a užívejte si všeho. Ne však tím stylem, že budete jíst celý den sladké, smažené, nebo slané. Musíte do svého jídelníčku zahrnout všechno v přiměřené míře. A nezapomeňte jíst alespoň pětkrát denně.

Ovoce zahrnujte do dopoledních jídel, zeleninu nechte na odpolední a večerní hodiny. Omezte cukry, sůl a smažené, ale nevyhýbejte se tomu úplně. Uzpůsobte si to tak, abyste byli tento režim schopní dodržovat celý život.

Fotografie: Freepik

Spěte minimálně sedm hodin denně, ideálně však osm. I spánek je velmi důležitý pro správné fungování těla, a tedy i pro udržení optimální tělesné váhy.

Velmi důležitou složkou je i každodenní pohyb. Nemusí být nijak fyzicky nároční. Stačí třeba hodinová procházka denně. Nebo si jděte zaplavat, jeďte na kola, nebo si jen zahrajte pohybové hry na televizi. Není důležitá fyzická námaha, ale pravidelnost.