Spánek prospívá zdraví – Ustelte si jako princezna

Říkají vám, že jste lenoch? Ale i lenošení může být zdravé. Vždyť za dostatek odpočinku vám vaše tělo jedině poděkuje. Díky spánku dochází k regeneraci celého organismu a bez něho by tělo žít nemohlo. Během něj totiž dochází k hluboké relaxaci svalového i kosterního systému a obnově vnitřních orgánů a jejich funkcí. Spánek je ale stejně důležitý i pro naši psychickou pohodu.

Postel je základ

Aby nás spánek skutečně dokázal vzpružit, musí být zdravý, dostatečně dlouhý a hluboký. To na čem spíte, hodně ovlivňuje jakost spánku. Kromě pevné postele a solidního roštu je to v první řadě kvalitní matrace. Ta má zajišťovat, aby naše páteř setrvávala v jedné rovině a nebyla zatěžována. Matrace by tedy měla být pevná a pružná, současně by měla kopírovat linii těla.

Do čeho se zabalit

Aby jste se ráno probudili skutečně svěží, plní síly a dobré nálady, pečlivě zvažte i výběr polštáře a přikrývky. Určitě jste už slyšeli o anatomických polštářích (pro spaní na zádech nebo na boku) a o přikrývkách, určených pro různé roční období.

Satén nebo bavlna

Pro vyhovující „pelíšek“ nepodceňte ani výběr povlečení. Nejen barevně by mělo ladit s ložnicí jako celkem, ale také pro vás by měly být barvy příjemné včetně kvality látky. Přemýšlejte, zda se vám lépe spí pod bavlnou, saténem nebo flanelem. A v jaké šířce ho budete potřebovat? Můžete mít povlečení v rozměrech od 135 na 200cm až po 200 na 200cm.

Svěží vůně

Lehnout si do rozkvetlé louky, cítit svěží horský vánek a nebo se zahalit do vůně plné francouzského luxusu a šarmu, kdo by odolal? Ani vy si přece nemusíte nic takového odepírat. K dostání je celá řada voňavých aviváží, stačí si jen vybrat tu svoji. Bohatou paletu má třeba Lenor.

Fotografie publikována se svolením adamr Photography/FreeDigitalPhotos.net