Detoxikační koktejl z jablka a mrkve očistí tělo od škodlivých látek a dodá energii

Fotografie: Freepik

Ovocné šťávy a džusy jsou velmi oblíbené pro svou chuť. Do popředí se ale dostávají i šťávy zeleninové. A když je smícháte, vznikne zdravý detoxikační koktejl.

Základem je použití čerstvého, nejlépe organicky pěstovaného ovoce a čerstvé zeleniny. Pokud je to možné, vyhněte se potravinám, které byly vystavené pesticidům. To chrání nejen vaše tělo před škodlivými látkami, ale také celý ekosystém. Ekologické farmy jsou dnes na vzestupu a kvalita bývá velmi vysoká.

Fotografie: Freepik

Na koktejl budete potřebovat:

  • 1 zelené jablko
  • 1 mrkev
  • ½ lžičky barevného pepře
  • Čerstvé lístky máty
  • Malý kousek zázvoru
  • Špetku mořské soli
  • Půl sklenice vody

Jednoduchá příprava

Všechny potraviny důkladně opláchněte. Oloupejte jablko a mrkev a oškrabejte zázvor. Pak ho nakrájejte na menší kousky. Vložte pak vše do mixéru společně s vodou a jednu až dvě minuty mixujte. Výsledkem by měla být trochu hustší tekutina v oranžové barvě. Dopřávejte si jednu sklenici každý den, abyste tělo zbavili škodlivin.

Fotografie: Freepik

Mrkev se dá kombinovat s jiným ovocem

Za pár dnů by měla odeznít únava, pálení žáhy a pocit těžkosti. Mrkev i jablko jsou cennými zdroji vitamínů a minerálů. Navíc jsou běžné dostupné v jakémkoliv ročním období. Jejich konzumací zvýšíte obranyschopnost organismu před chřipkou a nachlazením, zlepšíte své trávení a dokonce pozitivně účinkují i na zrak. Už v dětství jsme konzumovali nastrouhanou mrkev s jablkem, protože to je ale zdlouhavé na přípravu, můžeme využít mixér, který udělá práci za nás.

Experimentovat můžete i s dalším sezónním ovocem. Zkusit můžete hrušky, broskve nebo třeba jahody. Mrkev se dobře doplňuje s každým ovocem. Kromě toho je cenným zdrojem beta-karotenu, působí jako silný antioxidant a chrání pokožku před nadměrným opalováním. Můžete s ní obohatit i redukční dietu, má totiž velmi málo kalorií. Denně byste měli zkonzumovat alespoň 45 g mrkve.

Zdroj: WebMD